czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 maja 2009
  • wyświetleń: 850

Tydzień bibliotek w Bestwinie

Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie w najbliższych dniach będzie obchodzić Tydzień Bibliotek. Z tej okazji pod hasłem „Biblioteka to plus” przygotowano szereg propozycji dla czytelników.

W GBP W Bestwinie od 11 do 15 maja zaplanowano spotkania z cyklu „Cała Bestwina czyta swoim Dzieciom”. Przez pięć dni bajki przedszkolakom będą czytać Honorowi Obywatele i Radni Gminy Bestwina. W tym czasie w bibliotece obejrzymy też malarstwo Krystyny Dąbrowskiej, a 13 maja spotkamy się z bibliotekarzem i podróżnikiem Wojciechem Bogusławem Różyckim.

W Filii w Janowicach odbędą się zabawy i gry skierowane do najmłodszych. Uczniowie klas szóstych wezmą udział w konkursie "Nasz pomysł na plakat - Biblioteka to plus", a ich młodsi koledzy i koleżanki ułożą guzikową mozaikę.

W Kaniowie 11 maja zaplanowano spotkanie pod nazwą "Kronika jednego dnia". Tego samego dnia przeczytana zostanie "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Z cyklu "Poznajemy różne zawody" mali mieszkańcy poznają zawód pszczelarza i dowiedzą się co nieco o pszczołach i miodzie. W piątek, 15 maja odbędzie się Spotkanie Moli Książkowych.

Filia w Bestwince zaprasza na zajęcia pod hasłem "Poznaj tajemnice druku". Po projekcji filmu "Gutenberg i druk" dzieci samodzielnie wykonają plakat metodą stempli. Tydzień Bibliotek w tej filii zakończy krzyżówka z chochlikiem drukarskim.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.