czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 maja 2009
  • wyświetleń: 940

Krew dla każdego – krew dla pieszego

Bielscy policjanci oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych – Wojska, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej w najbliższy piątek w godz. 9.00-13.00 na bielskim Placu Chrobrego będą honorowo oddawać krew w ramach akcji „Krew dla każdego – krew dla pieszego”, która jest elementem kampanii „2009 - rokiem bezpieczeństwa pieszych”. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

Inicjatorem akcji są policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, którzy wspólnie z przedstawicielami Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej w czasie trwania Festiwalu Nauki i Techniki organizują przedsięwzięcie polegające na honorowym oddawaniu krwi przez służby mundurowe – Policję, Wojsko, Żandarmerię Wojskową, Straż Miejską w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach oraz Straż Pożarną. W najbliższy piątek – 29 maja w godz. 9.00-13.00 na Placu Chrobrego w Bielsku-Białej pojawi się specjalny ambulans do pobierania krwi. Honorowo oddana krew zostanie przekazana na rzecz ofiar poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przypomina! Aby oddać krew:
* trzeba być zdrowym,
* mieć 18-65 lat,
* ważyć co najmniej 50 kg,
* mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem,
* przed oddaniem krwi należy koniecznie zjeść posiłek.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.