czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 maja 2009
  • wyświetleń: 1829

Festiwal Muzyki Sakralnej

W ostatni weekend maja w parafiach dekanatu czechowickiego odbędą się koncerty w ramach II Festiwalu Muzyki Sakralnej. Patronat nad festiwalem objął ks. bp. Tadeusz Rakoczy oraz Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Festiwal Muzyki Sakralnej


29 maja (piątek) o godz. 18.30 w kościele św. Katarzyny odbędzie się koncert organowo-chóralny Veni Sancte Spiritus w wykonaniu uczniów i pedagogów Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej w Bielsku-Białej. W programie: F.Schubert, T. Albinoni, J.S.Bach, M.Sawa.

Dzień później, 30 maja o 19.15 w Kościół NMP Królowej Polski zaplanowano koncert muzyki dawnej w wykonaniu orkiestry kameralnej Camerata Sariensis pod dyr. Zofii Mańka-Błaszczyk. W programie znalazły się utwory G.G.Gorczyckiego, F.Schuberta, D.Cimarosy.

W niedzielę, 31 maja o godzinie 17.00 kościół Jezusa Chrystusa Odkupiciela zaprasza na koncert wokalno-organowy Jubilate Deo w wykonaniu Marka Toporowskiego oraz sopranistki Marty Brzezińskiej. Usłyszymy dzieła J.S.Bacha, G.F.Haendela, F.Mendelssohna-Bartholdy-ego, W.Lutosławskiego.

Organizatorami festiwalu są: Diecezjalna Szkoła Muzyczna II stopnia w Bielsku-Białej, Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach oraz Miejski Dom Kultury.

aka / czecho.pl

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.