czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 maja 2009
  • wyświetleń: 1447

Szóstoklasiści gorzej niż przed rokiem

Dzieci mają kłopot z pisaniem, logicznym rozumowaniem oraz wykorzystywaniem wiedzy w praktyce. Najlepiej w województwie śląskim państwowy sprawdzian po szkole podstawowej napisali uczniowie z Bielska-Białej i Częstochowy, najgorzej z Siemianowic Śląskich oraz Świętochłowic.

Przeciętny uczeń uzyskał na teście 22,26 pkt. na 40 możliwych. To niewiele więcej niż 55 proc. możliwych do zdobycia punktów, ale ich umiejętności nie odbiegają od reszty kraju (22,6 pkt.).

Łatwe dla uczniów okazały się umiejętności z zakresu czytania, największy kłopot sprawiło im rozwiązywanie zadań. Do najtrudniejszych należało pytanie siódme, w którym należało wyliczyć "w jakim czasie gołąb pokona 120 km, jeśli w ciągu godziny lotu pokonuje 90 km?".

Spora grupa dzieci otrzymała zero punktów za poszczególne umiejętności. 2454 z 45 tys. piszących test za rozumowanie, 1014 za wykorzystywanie wiedzy w praktyce, oraz 1956 za nieumiejętność napisania opowiadania o przyjaźni.

Sprawdzianu nie można nie zdać, jednak wyniki mogą się przydać nauczycielom gimnazjów, którzy będą pracować z dziećmi od września. Są one jedynym pomiarem wiedzy trzynastolatków.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.