czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 maja 2009
  • wyświetleń: 1134

Akcja krwiodawstwa w Czechowicach

Klub Honorowych Dawców Krwi Miasta i Gminy Czechowice-Dziedzice w dniu 12 czerwca (piątek) organizuje Wielką Zbiorową Akcję Oddawania Krwi, powiązaną z pomiarem cukru we krwi oraz pomiarem ciśnienia tętniczego, która będzie miała miejsce na Placu Jana Pawła II przed budynkiem Urzędu Miejskiego. Krew pobierana będzie w autobusie – ambulansie w godzinach od 8.00 do 15.00. Pamiętaj, że Twoja krew ratuje życie!

Aby zostać honorowym dawcą krwi trzeba być osobą pełnoletnią, zdrową, mieć przy sobie dowód tożsamości, należy także pamiętać, by wcześniej zjeść lekki posiłek. Każdy dawca otrzyma posiłek regenerujący o wartości kalorycznej 4.500 cal.

Nie należy zgłaszać się do oddania krwi po spożyciu alkoholu, podczas kataru i przyjmowania leków (z wyjątkiem witamin, tabletek antykoncepcyjnych, leków hormonalnych stosowanych w okresie menopauzy, leków hipotensyjnych).

Po oddaniu krwi:
* co najmniej przez godzinę nie należy palić papierosów,
* wstrzymać się z prowadzeniem samochodu do czasu, kiedy będziemy pewni, że czujemy się dobrze,
* należy pić dużo płynów,
* unikać większych wysiłków fizycznych - w dniu oddania krwi zrezygnować z pójścia na basen, saunę, siłownię,
* oszczędzać rękę z której pobrano krew - w tej ręce nie należny dźwigać nic ciężkiego.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.