czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2009
  • wyświetleń: 1000

Międzyszkolne Teatralia Dziecięce

W piątek 5 czerwca o 8.30 rozpoczną się X Międzyszkolne Teatralia Dziecięce o Puchar Burmistrza. Tegoroczne, jubileuszowe teatralia odbędą się w Domu Harcerza przy ul. Narutowicza 4. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic. Współorganizatorami są: Miejski Dom Kultury, Gimnazjum Publiczne Nr 1 oraz Szkoła Podstawowa Nr 5.

Reklama

Na scenie pojawią się młodzi aktorzy z zespołów teatralnych czechowickich gimnazjów oraz szkół podstawowych. Tematyka występów jest dowolna, jednakże przedstawienia nie mogą trwać dłużej niż 15 minut. Zwycięzcy otrzymają puchary oraz statuetki.

Pomysł utworzenia teatraliów w naszym mieście został zainspirowany Gminnym Konkursem Teatralnym, który miał miejsce 10 lat temu w Buczkowicach. Wówczas to dwie nauczycielki Beata Wojtuszek oraz Urszula Góra postanowiły ów pomysł wcielić w czechowickie życie teatralne szkół. Utworzyły Szkolny Teatr Dziecięcy, który stał się przyczynkiem do powstania czechowickich Międzyszkolnych Teatraliów Dziecięcych.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.