czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 czerwca 2009
  • wyświetleń: 1708

Laur Dębowy dla czechowickiej firmy

Firma P.P.U.H. Akces Brunon Kieloch z Czechowic-Dziedzic otrzymała tytuł „Przedsiębiorcy Roku 2008” w kategorii „Mały Przedsiębiorca” oraz statuetkę "Lauru Dębowego"– to nagroda starosty bielskiego, do której nominowane są firmy z terenu powiatu bielskiego.

Reklama

27 maja rozstrzygnięto VI edycję konkursu „Przedsiębiorca Roku”, którego celem jest promocja firm działających na terenie powiatu bielskiego. Do udziału w konkursie przystępują wszyscy przedsiębiorcy zarejestrowani na terenie naszego powiatu, niezalegający z płatnościami na rzecz Gminy, Skarbu Państwa i ZUS-u. W tegorocznym konkursie wyróżniono dwie kategorie „Mały Przedsiębiorca” i „Średni Przedsiębiorca”.

Najważniejszymi kryteriami przyznawania nagród są wskaźniki: wartość obrotu netto, wartość inwestycji, wzrost zatrudnienia, działanie na rzecz promocji powiatu, przedsięwzięcia proekologiczne i działalność sponsoringowa. Zgodnie z regulaminem, organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest Starosta Bielski, który powołuje również kapitułę konkursu.

W tym roku o werdykcie zadecydowali: Roman Migdał przewodniczący Rady Powiatu Bielskiego, Marian Błachut przedstawiciel Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Bielskiego, Jan Solich prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej, Stanisław Ginda prezes Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku Białej, Tadeusz Sroka przewodniczący Komisji Promocji, Turystyki i Sportu Rady Powiatu, Wojciech Waligóra przewodniczący Komisji Transportu i Rozwoju Gospodarczego Rady Powiatu i Irena Krzanowska Powiatowy Rzecznik Konsumentów. Statuetka Lauru Dębowego autorstwa Lidii Sztwiertni, o którą rywalizują firmy w konkursie Przedsiębiorca Roku, stały się już symbolem gospodarczego sukcesu i środowiskowego prestiżu.

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień VI edycji konkursu uświetnili wyjątkowi goście: posłowie do Parlamentu Europejskiego Grażyna Staniszewska, Małgorzata Handzlik i Jerzy Buzek, posłowie na sejm RP Mirosława Nykiel i Adam Wykręt, prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej profesor Ryszard Barcik, burmistrzowie i wójtowie powiatu bielskiego, radni Rady Powiatu w Bielsku – Białej, oraz przedstawiciele instytucji działających na rzecz promocji gospodarki i lokalne media.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.