czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2009
  • wyświetleń: 734

Radość tworzenia - ostatnie warsztaty

5 czerwca odbyły się ostatnie z cyklu warsztaty w ramach projektu „Radość tworzenia - polsko-czeskie warsztaty artystyczne” realizowane przez Bibliotekę czechowicką w partnerstwie z Biblioteką miasta Orlova.

Reklama

W zajęciach, które odsłoniły przed uczestnikami tajniki zdobienia przedmiotów drucikiem udział wzięły 32 osoby. Praca okazała się być trudną, wymagającą cierpliwości i precyzji, ale dającą w konsekwencji satysfakcję, sztuką.

Technika zdobienia drucikiem, o czym warto wspomnieć, ma długą tradycję na ziemiach czeskich i słowackich, jakkolwiek dotąd wykorzystywana była w celach praktycznych nie zaś zdobniczych. Drucianymi siatkami wzmacniano, bowiem gliniane naczynia służące do prac domowych.

Wszystkie prace wykonane podczas warsztatów będzie można obejrzeć podczas wystaw zaplanowanych w lipcu i sierpniu w obu Bibliotekach.

Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.