czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 11 czerwca 2009
  • wyświetleń: 1304

Projekt: Warto być za

Artykuł sponsorowany:

Od lutego Specjalny Ośrodek Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjny dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Rudołtowicach, w ramach Akcji Kompanii Piwowarskiej "WARTO BYĆ ZA" prowadzi projekt: "1.Kobieta 2.Matka 3.dziecka niepełnosprawnego".

Od marca grupa 30 kobiet z terenu trzech powiatów (bielski, pszczyński oraz miasto Bielsko) uczestniczy w zajęciach, które mają im pomóc "odetchnąć" i nabrać energii. Głównym założeniem jest dostarczenie uczestniczkom radości i zabawy w "oderwaniu" od potrzeb ich niepełnosprawnych dzieci oraz zaszczepienie w nich pozytywnego entuzjazmu do realizowania swoich (osobistych) planów i marzeń w przyszłości. Nasze działania opisać można przez:

Dobrą zabawę - mamy przyjeżdżają do nas chętnie, aktywnie uczestniczą w zajęciach uśmiechają się na każdym spotkaniu, dobrze czują się w swoim towarzystwie ....

Relaks - któremu służyły, m.in. zajęcia z kosmetyczką, stylistką i masażystką, atmosfera w grupach...

Wysiłek - którego z pewnością wymagały zajęcia z pantomimy oraz tańca, a przede wszystkim podjęcie decyzji o udziale w projekcie ;-)

Zadowolenie - kiedy po ciężkich ćwiczeniach można wreszcie usiąść, napić się wody i wreszcie "poklachać" :-)

Uśmiech - na twarzach uczestniczek i prowadzących...

Zaufanie - potrzebne, nie tylko, by zostawić swoje dziecko pod opieką innej osoby, ale także, by dobrze bawić się w trakcie zajęć. To jedno oblicze zaufania ,ale ponadto pojawiło się zaufanie do grupy, integracja w grupach ,która pozwala na dzielenie się wzajemnie problemami

Każde zajęcia to temat na odrębne wypracowanie, a każda mama to inna historia do opowiedzenia. Realizacja projektu dostarczyła nam kolejnych, jakże ważnych doświadczeń, jednocześnie potwierdzając jak bardzo takiego rodzaju działania są potrzebne - również w przyszłości.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: www.zameczek.org.pl (zakładka projekt).

----------------------

Specjalny Ośrodek Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjny
dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących
ul. Zawadzkiego 128
43-229 Rudołtowice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.