czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2009
  • wyświetleń: 1374

Liderzy lokalnej przedsiębiorczości

Marian Błachut wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Kwaśnym złożyli gratulacje oraz wręczyli pamiątkowe statuetki w uznaniu za zasługi i osiągnięcia w dziedzinie lokalnej przedsiębiorczości, uhonorowanym niedawno przez starostę bielskiego czechowickim przedsiębiorcom - Brunonowi Kielochowi (PPUH "Akces", laureat nagrody "Przedsiębiorca Roku 2008" powiatu bielskiego) oraz Małgorzacie i Sylwestrowi Będkowskim ("Termopian" Sp. z o.o., nominowani do tej nagrody).

Reklama

- Osiągnęli Państwo dzięki swojej pracy ogromny sukces. Jako Gmina staramy się stwarzać jak najlepsze warunki dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości. Państwa sukces jest dla nas dowodem, że nasze działania zmierzają we właściwym kierunku. Będziemy nadal intensywnie wspierać przedsiębiorców - powiedział burmistrz Marian Błachut.

W dobie konkurencji, silnej rywalizacji, wysokich wymagań klientów, trudnych warunków ekonomicznych i braku stabilizacji przepisów prawnych, jakość wytwarzanych produktów i świadczonych usług nabiera szczególnego wymiaru. Czechowiccy liderzy przedsiębiorczości cały czas walczą o wysoką jakość, nie zapominając przy tym o stałym ulepszaniu warunków pracy, podnoszeniu kwalifikacji pracowników, inwestowaniu w przyszłość czy działalności społecznej na rzecz gminy, powiatu i regionu.

- Staramy się też zrobić coś dla młodych ludzi w naszej gminie - mówił Brunon Kieloch.- To zresztą olbrzymie wyzwanie, tak dla przedsiębiorców jaki i dla organów administracji publicznej, aby działać dla dobra młodego człowieka, któremu czasem należy pomagać się ukierunkować. Widząc zapotrzebowanie na rynku pracy, przykładowo planujemy od września utworzenie w Zespole Szkół "Silesia" klasy szkoły średniej o profilu budowlanym. To ewenement w Czechowicach, bo jak dotąd - nie licząc lat 70. kiedy to istniała dwuletnia „zawodówka” - takiej szkoły, o takim profilu jeszcze nie było.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.