czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 czerwca 2009
  • wyświetleń: 1282

Więcej europosłów ze Śląska?

Sąd Najwyższy zdecyduje, czy posłanka Izabela Kloc wyrzuci Ryszarda Czarneckiego z Parlamentu Europejskiego, a województwo śląskie dostanie siódmy mandat dla europosła.

Reklama

Zarząd Ruchu Autonomii Śląska skierował do Sądu Najwyższego protest wyborczy i wnosi o ponowne przeliczenie głosów nieważnych, oddanych w wyborach do Parlamentu Europejskie- go w województwie śląskim. To jeden z 15 protestów, jakie trafiły do sądu ( ma na rozpatrzenie ich 90 dni, licząc od dnia wyborów), ale jego ewentualne pozytywne rozpatrzenie może spowodować spore polityczne zamieszanie.

- O tym, że mandat przepadł i nie otrzymała go kandydatka PiS Izabela Kloc, a startujący w województwie kujawsko-pomorskim Ryszard Henry Czarnecki zdecydowała różnica 260 głosów - mówi Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska. - Naszym zdaniem konieczne jest ponowne przeliczenie głosów nieważnych, których w naszym okręgu było ponad 16 tysięcy.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.