czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 czerwca 2009
  • wyświetleń: 1681

Obuwie dla czechowickich placówek

Ponad 500 par obuwia domowego przekazane przez Bielskie Zakłady Obuwia „Befado” Sp. z o.o. trafiło do czechowickich instytucji opiekuńczo-wychowawczych oraz do publicznych szkół i przedszkoli. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut oraz darczyńca - Prezes firmy Befado Andrzej Rasiński.

Reklama

18 czerwca Burmistrz Marian Błachut wraz ze swoim zastępcą Maciejem Kołoczkiem rozwieźli kolejne partie obuwia, tym razem do 18 placówek oświatowych. Pierwszą partię przekazano w kwietniu.

- W pierwszej kolejności pantofle trafiły do pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” oraz do podopiecznych Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej Zatoka. W tych miejscach widziałem potrzebę wsparcia potrzebujących. Obuwie firmy „Befado" jest wygodnie i komfortowe dla osób starszych, które cierpią na różne schorzenia nóg a także przyjazne dla stóp dzieci - powiedział burmistrz.

Bezinteresowna przychylność Prezesa Bielskich Zakłady Obuwia to cenna inicjatywa w dzisiejszej trudnej sytuacji ekonomicznej. Warto zauważyć, iż bodźcem całej akcji, była wspierająca inicjatywę, małżonka burmistrza Jadwiga Błachut, pracująca w „Befado”.

Jest to pierwsza tego typu akcja charytatywna zorganizowana w naszym mieście, ale jak zapowiedział burmistrz - nie ostatnia.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.