czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 września 2009
  • wyświetleń: 6073

Stołowali się kosztem ubogich

Dwaj czechowiczanie od przeszło dwóch tygodni włamywali się przy pomocy dopasowanego klucza do budynku towarzystwa charytatywnego i kradli żywność.

Reklama

Stołowali się kosztem ubogich
fot. Policja


24-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic i jego 21-letni kolega znaleźli łatwy sposób na zaoszczędzenie gotówki na zakup artykułów spożywczych. Kiedy jakiś czas temu pomagali pracownikom placówki w codziennych pracach, przy okazji dorobili sobie klucz do drzwi wejściowych czechowickiego towarzystwa charytatywnego. Wieczorami, kiedy w budynku nie było już personelu wchodzili do środka, gdzie z zapasów gromadzonych dla ubogich przyrządzali sobie posiłki.

Oszacowano, że „przejedli” w ten sposób artykuły spożywcze o wartości 500 złotych. Skradli tez ładowarkę telefoniczną jednego z pracowników.

We wtorek czechowiccy policjanci wspólnie z pracownikami placówki zatrzymali włamywaczy. Teraz na więziennym wikcie sprawcy mogą spędzić najbliższe 10 lat.

aka / czecho.pl

Źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.