czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 września 2009
  • wyświetleń: 1739

Stop dla małoletnich palaczy

10 września to Dzień Odpowiedzialnej Sprzedaży wyrobów tytoniowych, obchodzony w ramach ogólnopolskiego Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP 18! Głównym celem Programu jest zapobieganie sprzedaży wyrobów tytoniowych młodym ludziom i podniesienie świadomości prawnej sprzedawców. Po raz drugi Program został objęty honorowym patronatem przez Pierwszego Zastępcę Komendanta Głównego Policji.

Reklama

Policjanci włączając się w to przedsięwzięcie będą edukować sprzedawców przypominając im o zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom, które nie ukończyły 18 roku życia, konsekwencjach łamania tego zakazu oraz prawie do żądania dokumentu potwierdzającego pełnoletność nabywcy.

Koalicję Partnerów Programu tworzą przedstawiciele różnych środowisk, w tym: sieci handlowe, Straż Miejska, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, władze gmin, rodzice, nauczyciele oraz producenci wyrobów tytoniowych. Program STOP 18! wspierają: MSWiA, Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych oraz Związek Harcerstwa Polskiego.
Akcja ta została wpisana na listę inicjatyw wspierających rządowy program "Razem Bezpieczniej".

Policjanci będą docierać w szczególności do sprzedawców wyrobów tytoniowych w kioskach i małych sklepach osiedlowych, wręczając im pakiety, składające się z naklejki i ulotki.
Naklejka "STOP 18, nie sprzedajemy wyrobów tytoniowych małoletnim" – przeznaczona jest do przyklejenia np. na szybę drzwi wejściowych punktu sprzedaży lub szybę w kiosku.
Ulotka dla sprzedawcy – zawiera wyciąg z przepisów ustawy, m.in. o ich uprawnieniach do żądania dokumentu potwierdzającego wiek klienta.

Informacje na temat Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP 18! wraz z materiałami edukacyjnymi do wykorzystania w działaniach profilaktycznych można znaleźć na stronie internetowej www.stop18.pl target=_blank class=dodaj>www.stop18.pl.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.