czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 listopada 2009
  • wyświetleń: 1777

Użyj wyobraźni - kolejna odsłona

Nastąpiła właśnie kolejna odsłona kampanii „Użyj wyobraźni”. Tym razem dotyczy ona problemu bezpieczeństwa pieszych w okresie jesienno - zimowym i zagrożeń przez nich powodowanych. Śląska drogówka jak zwykle włączyła się do akcji.

Reklama

Włączając się w kampanię policjanci śląskiej drogówki będą starać się uświadamiać kierowcom i pieszym konsekwencje ich niewłaściwych zachowań, skutkujących często bardzo tragicznym finałem oraz informować o założeniach i celach prowadzonych akcji. Zwiększą się też kontrole kierujących pojazdami, którzy stwarzają zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu, czyli pieszych i rowerzystów. Konsekwencje będą również wyciągane wobec nieprawidłowych zachowań samych pieszych, szczególnie w rejonach występowania dużego ruchu np. w okolicach targowisk, czy centr handlowych. Funkcjonariusze będą również rozdawać plakaty dotyczące kampanii.Dotychczasowe doświadczenia z wiosennej i letniej odsłony kampanii „Użyj wyobraźni” wskazują, że jej niekonwencjonalna forma prowokowała i wciągała w dyskusje samych zainteresowanych, co spotkało się z dużym oddźwiękiem społecznym.

Spostrzeżenia te pozwalają na stwierdzenie o słuszności prowadzenia działań profilaktycznych w takiej właśnie formule.

KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.