Wiadomości

  • 12 grudnia 2009
  • wyświetleń: 4265

Bestwina: Złote i diamentowe gody

W dniu 5 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Bestwinie przeżywaliśmy piękny Jubileusz 69-, 60- i 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Bestwina: Złote i diamentowe gody
fot. UG Bestwina


Jest to jubileusz szczególny. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem, kiedy to wiele lat wstecz młodzi małżonkowie przyrzekli sobie dozgonną miłość wierność, szacunek i przyjaźń. Spotkali się jedni z nielicznych ,którym mimo wielu przeciwności losu udało się wytrwać w zgodnym związku małżeńskim.

Świętujące pary spotkały się z Wójtem Stefanem Wodniakiem, Zastępcą Kierownika USC - Urszulą Smalcerz inspektorem Bożeną Jaromin oraz Proboszczami Parafii Bestwiny - Ks. Cezarym Dulka, Bestwinki - Ks. Władysławem Piekarskim, Janowic - Ks. Kanonikiem Eugeniuszem Stopka i Kaniowa - Ks. Józefem Mamcarz.

Najstarszą z 69 letnim stażem małżeńskim parą w gminie są Państwo Helena i Józef Kłoda, którzy związek małżeński zawierali 28 grudnia 1940 roku. 60-lecie Diamentowe Gody doczekało 5 par ze 112, które zawarły związek małżeński w 1949 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bestwinie

Są to Państwo: Helena i Roman Durajowie z Bestwiny, Władysława i Józef Kędziorowie z Bestwinki, Franciszka i Stanisław Chmielniakowie z Janowic, Ludwina i Franciszek Bularzowie z Kaniowa, Waleria i Emil Olek z Kaniowa.

50-lecie ("Złote Gody") doczekało 19 par z 58 zawierających związek małżeński w 1959 roku: w USC w Bestwinie zawierało 35 par, doczekało jubileuszu - 11, w USC Janowice zawierało 6 par, doczekały jubileuszu - 4, w USC Kaniów zawierało 17 par, doczekały jubileuszu - 4.

Oto 19 par Jubilatów, mieszkańców Bestwiny, którzy zawarli związek małżeński w Gminie Bestwina oraz poza jej granicami: Edward i Krystyna Ochman, Stanisław i Kazimiera Kubik, Zygmunt i Irena Nawrocki, Józef i Waleria Pyka, Józef i Maria Gąsiorek, Bronisław i Joanna Wójtowicz, Stanisław i Helena Krywult, Marek i Zofia Kamieński, Stefan i Zofia Żaczek, Józef i Maria Mikoda, Władysław i Zofia Ryś, Józef i Barbara Ochman, Józef i Jadwiga Niemczyk, Zygmunt i Helena Rezik, Franciszek i Helena Grygierzec, Franciszek i Irena Janusz, Alojzy i Zofia Kubica, Leon i Gertruda Ochman, Henryk i Anna Brzeźniak.

Po zakończeniu części oficjalnej dla wszystkich Jubilatów, którzy zechcieli przyjść i razem obchodzić swoje święto, wystąpił - muzyk folklorysta Jacenty Ignatowicz, bawiąc gawędami zebranych prezentował instrumenty góralskie.

aka / czecho.pl, źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.