czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 grudnia 2009
  • wyświetleń: 3756

Babcia straciła oszczędności

Reklama

78-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic straciła swoje oszczędności, kiedy to zgodziła się na pożyczkę dla "swojej siostrzenicy".

Kobieta przed świętami otrzymała telefon od oszustki, która przedstawiła się właśnie jako jej siostrzenica i twierdziła, że jest w trudnej sytuacji materialnej i pilnie potrzebuje pieniędzy.

Kiedy kobieta zgodziła się na pożyczkę 5 tys. zł, oszustka poprosiła o przekazanie pieniędzy zaufanemu koledze. Faktycznie, po jakimś czasie nieznajomy zgłosił się po pieniądze. W ten sposób kobieta straciła swoje oszczędności.

W podobny sposób oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od dwóch innych mieszkanek Czechowic-Dziedzic w wieku 79 i 69 lat. Na szczęście kobiety wykazały się rozwagą i nie zgodziły się na przekazanie pieniędzy.

Policja więc przestrzega przed tego typu wyłudzeniami. Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numer: 997 lub 112.

ups / czecho.pl, źródło: KPP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.