Wiadomości

  • 9 stycznia 2010
  • wyświetleń: 1058

Wyremontowane filie biblioteki

Na przełomie listopada i grudnia w naszej gminie wyremontowano dwie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Celem prowadzonych pod koniec ubiegłego roku remontów było stworzenie funkcjonalnej, przyjaznej i estetycznej placówki w Bronowie i Ligocie-Miliardowicach. Dzięki temu, dziś w obu miejscach można zainstalować i udostępnić nowoczesny sprzęt komputerowy.

W filii nr 5 w Bronowie aż o 32 m kw. powiększono przestrzeń lokalu filii, co było możliwe dzięki adaptacji pomieszczeń sąsiadujących z biblioteką, wykonano również nowe przejścia, wymieniono drzwi, posadzkę. W tym czasie pomalowano ściany i sufity, a także zmodernizowano instalację CO.

W lokalu w Ligocie Miliardowicach w magazynie biblioteki wymieniono posadzkę, a w części sanitarnej placówki zamontowano nowe okna, sanitariaty, posadzkę oraz ceramikę ścienną. Umożliwiło to przeniesienie części zbiorów do magazynu, dzięki czemu uporządkowano wnętrze placówki. Poprawie uległa również jakość dostępu i użytkowania nowo utworzonych stanowisk komputerowych.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Diedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.