Wiadomości

  • 20 stycznia 2010
  • wyświetleń: 990

Powiat bielski z super tytułem

Powiat Bielski zajął trzecie miejsce i otrzymał tytuł „Super Powiat” w Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich za 2009 rok, a w Rankingu w Województwie Śląskim zajął I miejsce w kategorii "Powiat”.

Ogólnopolski Ranking Związku Powiatów Polskich to jedyny w Polsce ranking samorządów zarządzany przez ekspertów w trybie on-line według kilkudziesięciu kryteriów zgrupowanych w ośmiu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań ekoenergetycznych, proekologicznych i prozdrowotnych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

W rankingu mogą uczestniczyć wszystkie gminy, powiaty i miasta na prawach powiatu z całej Polski. Kolejność w rankingu zależy od osiąganych i zgłaszanych na bieżąco zrealizowanych projektów i uzyskanych wyników w ocenianych obszarach działalności.

Na koniec każdego roku wyróżniana jest tak zwana „złota piętnastka". Dla zwycięzców przyznawane są puchary i okolicznościowe dyplomy. Nagrody te wręczane są corocznie podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich.

aka / czecho.pl, źródło: Powiat

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.