czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 stycznia 2010
  • wyświetleń: 1642

Nowa wiata przystankowa w Ligocie

Po kilku miesiącach na przystanku Ligota Oblask stanęła nowa wiata. To dobra wiadomość dla zniecierpliwionych mieszkańców okolic, którzy regularnie korzystają z miejskiego transportu.

Reklama

Poprzednia wiata została usunięta 30 kwietnia minionego roku, kiedy to doszło do wypadku samochodowego. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów została uszkodzona boczna ściana konstrukcji. Procedura związana z ustaleniem sprawcy wypadku spowodowała poważne opóźnienie w montażu nowej wiaty.

Jak podaje „Gazeta Czechowicka”, podinspektor wydziału inwestycji i zarządu drogami w Urzędzie Miejskim Czechowic-Dziedzic po otrzymaniu notatki z ustalonymi personaliami sprawcy wypadku zwrócił się do niego w sprawie ustalenia warunków usuwania szkód. Ponieważ nie zgłosił się, sprawa wymagała podjęcia rozmów z ubezpieczycielem pojazdu, co dodatkowo przedłużyło proces rozpoczęcia budowy.

Urząd Miasta nie chciał podjąć się wcześniejszej naprawy przystanku, ponieważ obawiano się, że firma ubezpieczeniowa nie uznałaby wówczas tej szkody i nie zwróciła miastu pieniędzy za naprawę. Koszt odbudowy wiaty wyniósł 2.392 złotych.

monika / czecho.pl, źródło: Gazeta Czechowicka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.