czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 lutego 2010
  • wyświetleń: 895

Jak wypromować powiat bielski?

16 lutego w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej odbyło się kolejne spotkanie dotyczące realizacji projektu pt. „Program rozwoju i promocji markowych produktów turystycznych powiatu bielskiego”. Spotkanie prowadzone było przez Polską Agencję Rozwoju Turystyki z Warszawy, a koordynowane przez Jolantę Konior- kierownika projektu.

Wśród osób biorących w nim udział znaleźli się przedstawiciele samorządów, branży turystycznej, centrów kultury i sportu oraz stowarzyszeń. Spotkanie miało charakter warsztatów i było okazją do podsumowania dotychczasowych działań, przeprowadzonych w 2009 roku badań jakościowych i ilościowych, przedstawienia wypracowanych wspólnie markowych produktów turystycznych Powiatu oraz zaprezentowania systemu identyfikacji wizualnej poszczególnych produktów. Wśród zaproponowanych produktów znalazły się: „Ekstremalnie fajnie”, „Smaki i smaczki”, „U źródeł przygody”, „Droga po zdrowie”, „Spotkanie z tradycją”, „Edu-wakacje” oraz „Śnieg-fest”. Wszystkie one znalazły się pod wspólną marką parasolową pod nazwą „Powiat Bielski – beskidzka przygoda”.

Jednym z elementów warsztatów była dyskusja na temat zaprezentowanych efektów pracy, podczas której uczestnicy mogli wyrazić swoje własne opinie i ewentualne uwagi do powyższych zagadnień.

Korzystając z wiedzy i doświadczenia samorządów oraz lokalnych środowisk, na co dzień związanych z promocją i budową oferty turystycznej regionu oraz poprzez włączenie się ich w pomoc przy realizacji powyższego projektu, możliwe będzie wypracowanie rozwiązań czyniących z potencjału miast i gmin powiatu bielskiego atrakcyjny produkt turystyczny zarówno w skali krajowej, jak i europejskiej.

Dorota Stolarczyk / Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.