czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 marca 2010
  • wyświetleń: 3524

Wybrano najlepszy film rosyjski

Miejski Dom Kultury w Czechowicach Kino „Świt”, DKF "PULS" oraz portal "Teraz Rosja" zorganizowały w dniach od 19 do 25 lutego Przegląd Kina Rosyjskiego.

Reklama

Wybrano najlepszy film rosyjski
fot. centrumfotograficzne.com


W programie imprezy znalazło się dziesięć wybitnych filmów, reprezentujących współczesne kino rosyjskie. Po raz pierwszy w historii imprez w Kinie Świt Nagrodą Publiczności podzieliły się dwa filmy: "Wygnanie" i "Bikiniarze" (po 20,3% głosów). Trzecie miejsce dla "Wyspy" (18,5% głosów), czwarte miejsce znów ex aequo dla "Kierowcy dla Wiery" i "Dnia w Juriewie" (12,96% głosów), dopiero szóste miejsce dla świetnej "Kukułki" (7,4% głosów). Najgorzej w ocenie publiczności wypadły "Dzikie pole", "Morfina", "Zaginione Imperium" i "Papierowy Żołnierz".

W trakcie imprezy w holu kina było można nabyć rosyjskie książki, kalendarze, filmy na DVD w oryginale, jak również z napisami, rosyjską muzykę na CD. Każdy miał dodatkowo okazję spróbować specjału rosyjskiej kuchni - blinów oraz herbaty z samowara. Była też rosyjska Кока-Кола oraz inne produkty żywnościowe zza wschodniej granicy. Pojawiła się też rosyjska prasa do poczytania i rosyjska muzyka do posłuchania.

Patronat honorowy nad Przeglądem objęli: Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury przy Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie, Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku oraz Burmistrz Miasta Czechowice-Dziedzice. Projekt współfinansowany był przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

aka / czecho.pl

--------------------

www.zloteobraczki.pl/public/logo/21_centrum_fotograficzne_ryszard_zoczek_974.jpg align=right>Autor zdjęć: Centrum Fotograficzne Ryszard Żoczek
www: centrumfotograficzne.com target=_blank class=dodaj>centrumfotograficzne.com
mail: ryszard@centrumfotograficzne.com
tel. 0 600 065 053

Wybrano najlepszy film rosyjski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.