czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 marca 2004
  • wyświetleń: 765

Nie będzie żaglówek na Jeziorze Goczałkowickim

Zakaz żeglowania na Jeziorze Goczałkowickim póki co nie zostanie zniesiony. Oznacza to, że plany stworzenia w tym miejscu bazy turystycznej z prawdziwego zdarzenia trzeba odłożyć na półkę.

Kilka miesięcy temu goczałkowiccy radni zobowiązali zarząd powiatu pszczyńskiego do walki o zniesienie obowiązującego od ponad 50 lat zakazu żeglowania. Szybko do projektu przyłączyły się sąsiednie gminy: Pszczyna, Goczałkowice, Chybie, Strumień i Czechowice-Dziedzice.

Jezioro Goczałkowickie to sztuczny zbiornik, który zaopatruje w wodę cały Śląsk. Sprawa trafiła w końcu do wojewody, który stwierdził, że wszystko jest w rękach jego zarządcy - Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w Katowicach. W minioną sobotę w Czechowicach-Dziedzicach zorganizowano konferencję na temat walorów turystycznych gminy. Powróciła sprawa żaglówek na jeziorze i stworzenia tam bazy turystycznej. Okazało się, że GPW póki co nie zamierza wydać zgody na żeglowanie.

Zbiornik zaopatruje w wodę cały Śląsk, dlatego musi być dokładnie pilnowany. Samorządowcy jednak zapowiadają, że nie zrezygnują z walki o udostępnienie jeziora turystom.

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.