Wiadomości

  • 29 maja 2010
  • wyświetleń: 2688

Procedury przy wypłacie zasiłków

Na procedury przy wypłacie zasiłków powodzianom skarżą się samorządowcy. Wiceburmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Kołoczek powiedział, że kwestionariusz do wypełnienia zawiera m.in. pytania o przemoc w rodzinie i alkoholizm.

"Nasi pracownicy nie zadają wszystkich pytań. Sami uprościliśmy kwestionariusz. Padają jedynie pytania, które mają bezpośredni związek z sytuacją. Dzięki temu rozmowa trwa maksymalnie do 45 minut. Powodzianom potrzeba dziś szybkiej pomocy, a nie dręczenia biurokratycznymi przeszkodami" - powiedział wiceburmistrz.

W Czechowicach-Dziedzicach w ręce powodzian do czwartku trafiło już blisko 450 tys. zł. Każdego dnia pomoc do 6 tys. zł otrzymuje ok. 30 osób.

Kołoczek, poproszony przez PAP o przykłady pytań, z których pracownicy socjalni rezygnują, powiedział, że na 16 stronach ankiety znalazły się m.in. pytania o wyniki dzieci w nauce, o kłopoty wychowawcze w szkole, funkcjonowanie rodziny w środowisku i ewentualną możliwość udzielenia jej przez nie pomocy.

"Są przykładowo pytania, czy w rodzinie występuje przemoc, przeciwko komu jest skierowana, kto jest jej sprawcą i jakie działania zostały podjęte, by ją wyeliminować, jakie są przyczyny konfliktów w rodzinie, a także który z członków rodziny - mimo wspólnego zamieszkania - prowadzi odrębne gospodarstwo domowe" - irytuje się wiceburmistrz.

W Czechowicach-Dziedzicach woda opadła na tyle, że żaden dom już w niej nie stoi. Pod wodą są jeszcze pola. Gorzej jest w rejonie Dankowic. Tam wciąż pod wodą są jeszcze budynki.

mot / czecho.pl, źródło: Onet.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.