czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 czerwca 2010
  • wyświetleń: 2123

Miliony na odbudowę infrastruktury

Na odbudowę infrastruktury lokalnej dla 14 najbardziej poszkodowanych gmin w całym kraju rząd przeznaczył 600 mln zł. Na liście zakwalifikowanych gmin z województwa śląskiego znalazły się Czechowice-Dziedzice i Bieruń.

Podczas spotkania z Elżbietą Bieńkowską, Michałem Boni, sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera, wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji Tomaszem Siemoniakiem oraz prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Janem Rączką zastrzeżono, że lista oczekujących na wsparcie może się zwiększyć.

Na kwotę 600 mln złotych pomocy dla gmin, które najbardziej ucierpiały w wyniku powodzi, po 200 mln zł przeznaczyły MSWiA oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kolejna kwota - 50 mln euro, po obecnym kursie ok. 200 mln zł, pochodzi z funduszy unijnych w ramach dodatkowej puli środków przyznanych Polsce. Według wstępnego planu najpierw zostaną uruchomione środki unijne. Zarządy województw określą najpotrzebniejsze projekty w poszkodowanych gminach. Zostaną one wpisane na listę kluczowych inwestycji Regionalnych Programów Operacyjnych.

Marszałek Województwa Śląskiego powołał specjalny zespół, który będzie zajmował się współpracą z samorządami w zakresie pomocy unijnej, by usprawnić wydatkowanie tych środków.

Według planów rządowych program pomocy będzie wdrażany przez dwa lata. Priorytetem będą placówki oświatowe i zdrowotne oraz stacje uzdatniania wody. Środki będą również przeznaczone na odbudowę dróg i mostów. Gminy nie będą musiały dokładać do tego programu.

aka / czecho.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.