czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 czerwca 2010
  • wyświetleń: 6313

Nowy autobus w Czechowicach

22 czerwca miało miejsce symboliczne przekazanie kluczyków do nowego autobusu Solaris Urbino 10. Dyrektor PKM Czechowice-Dziedzice Jan Matl otrzymał kluczyki do nowo zakupionego pojazdu z rąk Zastępcy Burmistrza Czechowic-Dziedzic Macieja Kołoczka.

Nowy autobus w Czechowicach
Nowy Solaris w Czechowicach, fot. PKM Czechowice-Dziedzice


Autobus Solaris Urbino 10, wyposażony jest w silnik Cummins typ ISBe o pojemności 6692 cm3, mocy 178,1 kW, spełniający normę emisji spalin Euro 5, automatyczną skrzynię biegów. Pojazd posiada całkowicie niską podłogę, podjazd dla wózków osób niepełnosprawnych, pasy bezpieczeństwa bezwładnościowe umożliwiające zabezpieczenie wózka podczas jazdy. W

Zewnątrz autobusu zamontowano system zapowiedzi głosowej oraz system monitoringu składający się z trzech kamer kolorowych w rejonie I, II, III drzwi dodatkowej kamery skierowanej przed autobus, monitora LCD w kabinie kierowcy i rejestracji cyfrowej. Kabina kierowcy wyposażona jest w klimatyzację. Ilość miejsc w autobusie 71, w tym siedzących 21.

W pierwszych drzwiach autobusu, został zamontowany kasownik w polu widzenia kierowcy. Pasażer wchodzący do autobusu pokazuje lub kupuje bilet u kierowcy i niezwłocznie kasuje go w kasowniku znajdującym się obok kabiny kierowcy.

Dostarczony autobus, to drugi z postępowania przetargowego ogłoszonego w 2009 roku. Autobus otrzymał numer garażowy 02 i już od 23 czerwca kursuje po czechowickich drogach.

ups / czecho.pl, źródło: PKM Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.