czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2010
  • wyświetleń: 1367

Czechowice dziękują Łomży za pomoc

16 lipca Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut wraz z Sołtysem Zabrzega Władysławem Wiśniewskim udali się do Łomży by podziękować mieszkańcom za okazaną pomoc podczas powodzi, a także bezpośrednio po niej.

Podczas trwania wizyty w partnerskim mieście goście z Czechowic-Dziedzic odwiedzili przebywające w tym czasie w Łomży dzieci z dotkniętych klęską powodziową terenów. W pomoc dla mieszkańców naszej gminy dołączyła się również Drużyna Harcerzy-Weteranów, którzy obdarowali Burmistrza monografią łomżyńskiego harcerstwa oraz zebraną w czasie zbiórki kwotą pieniężną na pomoc dla powodzian.

W podziękowaniu za okazaną pomoc Burmistrz wręczył na ręce Prezydenta Miasta Łomży okolicznościowy list:

„Szanowny Panie Prezydencie,
pragnę serdecznie podziękować w imieniu mieszkańców Czechowic – Dziedzic, poszkodowanych przez powódź jaka nawiedziła naszą gminę za bezinteresowną pomoc skierowaną do nas. Słowo „miasto partnerskie” nabrało dla nas nowego znaczenia, jako partnerstwo w obliczu nieszczęścia. Hojność, dar serca, a nade wszystko solidarność okazana mieszkańcom Czechowic – Dziedzic, to dar bezcenny dla tych, którzy musieli zmierzyć się z żywiołem o niespotykanej dotąd skali. Powódź, która nawiedziła naszą gminę, niejednokrotnie zabrała wielu rodzinom dorobek całego życia, to tragedia w wymiarze materialnym, ale i psychicznym, dlatego tak ważna jest pomocna dłoń i współczucie.
Jako Gospodarz Czechowic – Dziedzic pragnę w imieniu naszych mieszkańców zapewnić Państwa o szczerej wdzięczności, a jednocześnie proszę o przekazanie mieszkańcom Łomży – naszego partnerskiego miasta – wyrazów uznania i prostego, ale jakże wymownego słowa: DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA!”


aka / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzice, www.um.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.