czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2010
  • wyświetleń: 3009

Naciągacze wyłudzają kody

Wszystkie sklepy i kioski, które sprzedają doładowania do telefonów komórkowych powinny uważać! W naszym regionie grasuje szajka oszustów, którzy podając się za pracowników sieci komórkowych, wyłudzają od sprzedawców kody doładowujące i narażają ich na straty.

Naciągacz, który skontaktował się z ekspedientką jednego z czechowickich sklepów, podawał się telefonicznie za pracownika pewnej firmy. Udawał, że musi zdalnie naprawić sklepowy terminal drukujący doładowywania. Kobieta, postępowała zgodnie z instrukcjami rozmówcy. Podawała mu kolejne kody, a następnie zniszczyła karty. Oszust wyłudził w ten sposób dwie karty doładowujące jednej z sieci telefonii komórkowej na łączną kwotę 400 zł. W drugim przypadku oszust skontaktował się telefonicznie z ekspedientką sklepu w Wilkowicach i pod podobnym pozorem wyłudził karty na kwotę 600 zł.

Policja przestrzega przed podobnymi przypadkami. Żadnych awarii sprzętu nie można załatwiać przez telefon. W podobnych sytuacjach należy bezwarunkowo wezwać obsługę do siebie.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.