czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2010
  • wyświetleń: 1363

By na drogach było bezpieczniej

W pierwszy sierpniowy weekend rusza ogólnopolska akcja „Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa – Weekend bez ofiar 6–8 sierpnia 2010 r.”.

To ogólnopolska akcja podnosząca wiedzę i świadomość użytkowników dróg na temat bezpieczeństwa. Poza instytucjami państwowymi i mediami, wezmą w niej udział również użytkownicy dróg: kierowcy, piesi i rowerzyści. Kampania określona została mianem eksperymentu, ponieważ dzięki niej będzie można przekonać się, o ile da się zmniejszyć liczbę ofiar na polskich drogach, jeśli zaangażowanie wykaże całe społeczeństwo.

Główny organizator akcji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce, aby do działań włączyli się poza instytucjami publicznymi oraz ogólnopolskimi i regionalnymi mediami również ci wszyscy, którzy na drodze zachowują się bezpiecznie i nie zgadzają się, by inni użytkownicy drogi byli dla nich zagrożeniem.

Kampanii towarzyszyć będą także działania edukacyjno - informacyjne. Aby zachęcać do udziału w "Narodowym Eksperymencie Bezpieczeństwa" w Kołobrzegu, Łodzi i w Warszawie odbędą się pikniki edukacyjne, w tych dniach policjanci będą również wręczać użytkownikom dróg ulotki informacyjne i promujące akcję.

Natomiast z oficjalnej strony akcji www.weekendbezofiar.pl można dowiedzieć się wielu praktycznych aspektów bezpieczeństwa np. jakimi konsekwencjami grozi nieprawidłowe ułożenie bagaży w samochodzie, jak bezpiecznie przewieźć deskę surfingową czy rower, jak efektywnie wypoczywać w czasie długich podróży, jak samochód może zachowywać się na rozgrzanym asfalcie itd.

Partnerami akcji są Policja, Państwowa Straż Pożarna, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Inspekcja Transportu Drogowego.

aka / czecho.pl, źródło: KWP Katowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.