czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2010
  • wyświetleń: 1584

Powódź: były opóźnienia w wypłatach

Kontrole prowadzone w tym tygodniu w dotkniętych przez majową powódź w Czechowicach-Dziedzicach potwierdzają przypadki, kiedy powodzianie czekają nawet kilkadziesiąt dni na środki pomocowe - poinformował wojewoda Zygmunt Łukaszczyk.

Wojewoda śląski zarządził doraźne kontrole na terenach dotkniętych powodzią po licznych interwencjach mieszkańców, skarżących się na długie oczekiwanie na wypłaty pieniędzy na remonty i odbudowy. - (...)Zdarzają się przypadki opieszałości urzędniczej, skutkującej zbyt długim okresem między momentem złożenia wniosku o środki pomocowe a momentem ich wypłaty - poinformował wojewoda. Dodał, że dotyczy to terminowości załatwiania wniosków o udzielenie poszkodowanym pomocy materialnej w wysokości od 20 tysięcy złotych do 100 tysięcy złotych, przyznawanej na remont lub odbudowę budynku mieszkalnego bądź lokalu. W przypadku pomocy doraźnej do 6 tysięcy złotych, nie było opóźnień.

aka / czecho.pl, źródło: Radio Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.