czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 października 2010
  • wyświetleń: 7521

Ruszy budowa Śląskiego Centrum

W listopadzie planowane jest rozpoczęcie budowy obiektów Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego w Czechowicach-Dziedzicach. Informacja o tym pojawiła się podczas październikowej sesji Rady Miejskiej.

Reklama

Ruszy budowa Śląskiego Centrum
materiały promocyjne Śląskie Centrum Naukowo - Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o.


Ruszy budowa Śląskiego Centrum


Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o.o. ma być bazą lokalową z wyposażeniem w najnowocześniejsze maszyny i urządzenia. Zakres przedsięwzięcia obejmie m.in. budowę dwóch hal laboratoryjnych o powierzchni 3886 m. kwadr. wraz z wyposażeniem w urządzenia technologiczne oraz budynku administracyjno-biurowego wraz z salą konferencyjną o łącznej powierzchni 562 m kwadr.

Głównymi elementami Śląskiego Centrum będzie stworzenie laboratorium materiałów kompozytowych (tutaj mają być m.in. wykonywane badania nad zastosowaniem materiałów kompozytowych, wdrażanie technologii i wykonywanie prototypów elementów kompozytowych) oraz laboratorium do prób statycznych, w którym wykonywane będą m.in. badania wytrzymałościowe, próby rezonansowe i zmęczeniowe elementów kompozytowych. Same wyposażenie ma kosztować ok. 26-27 mln zł. Inwestycja ma być realizowana na terenie ponad 2 ha w rejonie ul. Nad Białką w Czechowicach-Dziedzicach. Istnieje możliwość jego poszerzenia do powierzchni ok. 6 ha.

Całkowity budżet projektu wynosi 44,92 mln zł, w tym dofinansowanie na poziomie do 85 proc. ponad 38 mln zł (w czym 1.500.000 zł przekazanych przez miasto Czechowice - Dziedzice w formie podniesienia kapitału zakładowego GAPP S.A.)

SK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.