czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 listopada 2010
  • wyświetleń: 2554

Włamał się do dwóch sklepów

Tylko jednej nocy włamał się do dwóch czechowickich sklepów, a w czasie zatrzymania znieważył policjantów. Teraz za przestępstwa te może trafić do więzienia nawet na 15 lat, bo wcześniej był już karany i odpowie za nie jako recydywista.

Włamał się do dwóch sklepów
Zatrzymany włamywacz w policyjnym areszcie, fot. KMP Bielsko-Biała


26-letni włamywacz został zatrzymany w piątek w nocy przez czechowickich policjantów, dzięki informacjom przekazanym przez świadka zdarzenia.

Jak ustalono, najpierw włamał się do sklepu spożywczego przy ulicy Słowackiego, z którego skradł papierosy i alkohol. Chwilę później wybił szybę w sklepie z zabawkami przy ulicy Słowackiego. Spłoszony przez przypadkowego przechodnia, zaczął uciekać.

Policjanci zatrzymali go po krótkim pościgu. W czasie zatrzymania sprawca szarpał się i wyrywał. Znieważył policjantów wulgarnymi słowami. Szybko go obezwładniono i zakuto w kajdanki.

Badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi przeszło 2 promile alkoholu. Podczas jego przeszukania policjanci odnaleźli skradzione ze sklepu papierosy i butelkę wódki.

Zatrzymany mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Przed miesiącem, po przeszło roku pobytu, opuścił mury więzienia. O jego dalszym losie rozstrzygnie pszczyńska prokuratura i sąd. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

ups / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.