Wiadomości

  • 25 listopada 2010
  • wyświetleń: 5920

Rusza budowa Śląskiego Centrum

W środę, 24 listopada o 15:23 w budynku Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach podpisano umowę w sprawie budowy Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o. w Czechowicach-Dziedzicach.

Rusza budowa Śląskiego Centrum
Śląskie Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego, fot. UM Czechowice-Dziedzice


Wartość inwestycji to ponad 55 mln złotych, z czego około 38 mln zł pochodzi z Unii Europejskiej. Wielkie nadzieje z inwestycją wiążą władze Czechowic-Dziedzic - nasza Gmina ma w tej inwestycji swoje udziały. Czechowice-Dziedzice stawiają na rozwój przemysłu lotniczego i wspierają projekt, dlatego też czechowicki samorząd bierze udział w realizacji inwestycji i dokapitalizował Górnośląską Agencję Przekształceń Przedsiębiorstw kwotą 1,5 mln złotych.

- W każdej chwili możemy sprzedać nasze udziały, ale na razie nie ma takiej potrzeby ponieważ inwestycja ta może być zaczynem do dalszego rozwoju branży lotniczej, a my chcielibyśmy, żeby Czechowice-Dziedzice miały w tym swój udział - wyjaśnił Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. - Ta inwestycja pobudzi rynek pracy w Czechowicach-Dziedzicach i może dać nowe możliwości do współpracy dla innych przedsiębiorców - dodał Burmistrz podczas spotkania 24 września br. w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, na którym spotkał się m. in. w sprawie budowy Centrum z Sekretarzem Stanu Ministerstwa Skarbu Państwa Janem Burym. Rozmawiano wtedy m. in. o budowie i planach rozwoju Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o. oraz o planach przejęcia przez Gminę majątku RPWiK na jej terenie. Pierwsza inwestycja ma mieć bardzo duży wpływ na rozwój naszego miasta, druga zapewni większą samodzielność Gminy w zaopatrzeniu mieszkańców w wodę oraz w zakresie kanalizacji.

Wtedy to minister wspólnie z Burmistrzem wizytował tereny przyszłego Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o., które powstaje na terenie Czechowic-Dziedzic w sąsiedztwie bielskiego Parku, na północnych terenach miasta, pozyskanych przez Powiat od Skarbu Państwa. Minister ocenił Centrum jako inwestycję ciekawą i przyszłościową, a "czechowickie" plany lotnicze określił jako "bardzo interesujące, słuszne i mające duże szanse dalszego rozwoju".

Inwestycja zlokalizowana będzie w gminie Czechowice-Dziedzice, przy ul. Nad Białką na działce oznaczonej nr 4132/10 oraz 4132/19, łączna powierzchnia terenu przewidziana dla planowanej inwestycji wynosi 2.1902 ha.

aka / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzice, http://www.um.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.