Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 grudnia 2010
  • wyświetleń: 2606

Remont ulicy Bory w Ligocie

Wreszcie nastąpił długo oczekiwany remont ligockiej ulicy Bory. Szkoda tylko, że w wyniku prac cierpią mieszkańcy okolicznych ulic.

Remont rozpoczęto od Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie i prowadzony jest od placówki w kierunku mostu. Z tego powodu cały ruch ciężkich pojazdów przebiega ulicą Koło. Mieszkańcy uważają, że należało rozpocząć prace od mostu i stopniowo przesuwać się w stronę szkoły. Ale tak nie jest, w rezultacie czego ulica Koło została zniszczona, a wydostanie się stamtąd stanowi nie lada problem.

– Jeżdżą tędy trzydziestotonowe auta z ładunkiem. Wszystkie drogi boczne są niszczone – skarży się Jerzy Dyrlaga z ulicy Koło. – Dzieci chodzą w błocie do szkoły. Ciekawe jak my pójdziemy do kościoła? Chyba w gumowcach – zastanawia się.

Zrujnowaną ulicą codziennie przejeżdża również Ewelina Kumorek. – Jak jechałam do pracy, to wpadłabym do rowu, bo trzeba było ominąć dziurę. Najpierw należało zrobić ulicę przejazdową do szkoły, a nie na odwrót. Jakby tutaj musiała przyjechać karetka to wpadnie w te dziury i nieszczęście gotowe. Tiry też blokują drogę, a żaden się nie cofnie. Nie ma tutaj też stosownych oznaczeń. A droga się załamuje – mówi.

Skarży się też, że ma cały czas brudny samochód, ale innej drogi do szkoły ani do pracy nie ma. – Niedawno Wodna też była zamknięta, nie ma żadnego porządnego dojazdu – dodaje.

– Nikt nie chce do nas przyjeżdżać, jak słyszą „ulica Koło”, to odmawiają. Droga jest cała rozwalona – mówi Stanisław Kurczyk.

Więcej w wydaniu papierowym Gazety Czechowickiej!

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.