czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 grudnia 2010
  • wyświetleń: 2178

Ochrona dziecka przed przemocą

Dom rodzinny to miejsce, gdzie każdy powinien czuć się bezpiecznie. Szczególnie dziecko. Przemoc w rodzinie to wciąż sprawa, o której wstyd mówić i do której wstyd się przyznać. W wielu gminach powstają Zespoły Interdyscyplinarne, które mają zająć się wsparciem tych, którzy sami sobie nie umieją pomóc i często boją się o tą pomoc poprosić.

W Czechowicach-Dziedzicach skład Zespołu będzie tworzyć po dwóch przedstawicieli: Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, gminnych placówek oświatowych oraz kuratorów sądowych. W zespole pracować będzie również przedstawiciel służby zdrowia, policji, organizacji pozarządowych.

Bezpośredni kontakt przedstawicieli poszczególnych instytucji ma ułatwić wymianę informacji. To do nich należeć będzie rozpoznanie problemu i zasygnalizowanie działań jakie należy podjąć. Jednak nie zapominajmy również o tym jak ważną rolę w takiej rodzinie może sprawić pojawienie się dzielnicowego, pracownika socjalnego lub lekarza, który może stwierdzić jak poważne jest poszkodowanie ofiar przemocy.

Zespół Interdyscyplinarny w Czechowicach-Dziedzicach zostanie powołany w przyszłym roku.

SK / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.