czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 lutego 2011
  • wyświetleń: 3291

Miliony w zniszczone ulice

Około 20 milionów złotych ze specjalnego rządowego programu dla Czechowic-Dziedzic na odbudowę strat po zeszłorocznej majowej powodzi.

Miliony w zniszczone ulice
Drogi zostały zniszczone podczas ubiegłorocznej powodzi. fot. fan / klub.czecho.pl


Nasza gmina znalazła się na liście 18 najbardziej poszkodowanych w kraju. Środki mają pomóc odbudować zniszczenia w infrastrukturze komunalnej.

Pieniądze mają iść przede wszystkim w drogi. Burmistrz Marian Błachut wymienia kilka priorytetowych zadań: gruntowną przebudowę: ul. Wodnej, ul. Wierzbowej, ul. Księża Grobel, ul. Burzej, ul. Ochodzkiej, ul. Kolistej. Modernizacja tylko jednej - ul. Wodnej jest oszacowana na 6 mln zł.

- W wielu przypadkach przepusty są złej konstrukcji, o małych przekrojach, często nie do końca drożne. Chcemy zrobić porządek także z rowami odwadniającymi - mówi burmistrz.

Które inwestycje ruszą w tym roku, trudno powiedzieć. Jak mówi burmistrz Marian Błachut, trwa przygotowywanie dokumentów. - Przygotowujemy dokumentację projektową. Jeżeli będziemy gotowi, to składamy formalny wniosek na podpisanie umowy na dofinansowanie. Zakładamy, że w tym roku będziemy gotowi od strony formalnej. Obawiam się jednak, że realizacja tych zadań nie jest możliwa w jednym roku budżetowym - dodaje.

Na pomoc dla 18 poszkodowanych gmin z 8 województw przeznaczono w sumie 600 mln zł. Środki mają być wypłacane do 2012 r. Na liście poszkodowanych samorządów są również Bielsko-Biała i Bieruń.

aka

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.