czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 marca 2011
  • wyświetleń: 1454

Pszczelarze mają 50 lat

W lutym w Domu Strażaka w Zabrzegu, ligockie i zabrzeskie koła pszczelarzy świętowały jubileusz 50-lecia istnienia. Wyróżniono najbardziej zasłużonych działaczy i przypomniano bogatą historię organizacji.

Po wspólnej modlitwie w kościele pw. św. Józefa w Zabrzegu, pszczelarze udali się do strażnicy, gdzie przywitał ich prowadzący spotkanie Wiesław Londzin i oddał głos szefom kół.
Historię zabrzeskich pszczelarzy przypomniał Wiktor Wrzoł, podkreślając, że ich działalność ma bogatą i długą tradycję.

Nieco obszerniej dzieje swojej organizacji przedstawił Edward Jarczok. – Koła te powstały po to, aby zorganizować pszczelarzy i sprzeciwić się stosowaniu środków chemicznych. Dziś ze sobą współpracują – tłumaczył. Zaapelował także do władz gminy o sadzenie drzew tam, gdzie można to czynić. Podziękował również doktorowi Wiesławowi Londzinowi, specjaliście z zakresu pszczelarstwa za to, że zawsze służy fachową pomocą, i wyraził nadzieję, że gmina również doceni jego działalność.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.