czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 marca 2011
  • wyświetleń: 2611

Zmiany w opiece zdrowotnej

1 marca zmieniły się zasady organizacji nocnej i świątecznej opieki medycznej. Utworzone zostały obszary zabezpieczenia świadczeń obejmujące do 50.000 mieszkańców i w każdym takim rejonie Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł umowę na realizację świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godz. 18.00 do 8 .00 dnia następnego oraz soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy.

Nowością jest także to, że chcąc skorzystać z pomocy możemy zgłosić się do któregokolwiek z podmiotów, z którymi NFZ podpisał umowę (nie ma znaczenia do którego lekarza poz złożyliśmy deklarację).

Na terenie miasta Bielska-Białej i powiatu bielskiego pomocy z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będzie nadal udzielało Bielskie Pogotowie Ratunkowe a miejscem udzielania świadczeń będzie Bielsko-Biała, ul. Emilii Plater 14, Czechowice-Dziedzice, pl. Żwirki i Wigury 1 oraz Szczyrk, ul. Zdrowia 1. W miejscach tych będą dyżurować tzw. zespoły lekarsko-pielęgniarskie, które będą udzielały pomocy ambulatoryjnej tym właśnie punkcie, w przypadku gdy nie będzie to koniczne udzielona zostanie porada telefoniczna, gdy zaś zajdzie taka konieczność zespół przyjedzie do domu pacjenta. Zgłoszeń telefonicznych należy dokonywać pod nr telefonu 33 812-34-12.

Wcześniej, do 28 lutego opieka zdrowotna związana była z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, do którego zadeklarował się pacjent i z opieki zdrowotnej udzielanej nocą i święta można było korzystać tylko w przychodni lub innym podmiocie wskazanym przez lekarza rodzinnego.

aka / czecho.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.