czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 marca 2011
  • wyświetleń: 6128

Sprawdź, czy masz zdrowe kości

Szybko i bezpłatnie będzie można sprawdzić stan swoich kości. Osteobus, wyposażony w sprzęt diagnostyczny zaparkuje w poniedziałek w Bestwinie.

Osteobus
fot. maxmedicum.pl


Badaniu będą mogli poddać się wszyscy chętni, ale szczególnie mile widziane są osoby po czterdziestym roku życia - je osteoporoza dotyka najczęściej. Badanie trwa kilka minut, jest całkowicie bezpieczne, wykonywane za pomocą promieni roentgena o niewielkiej dawce promieniowania. Jedynym przeciwwskazaniem jest ciąża. Do badań nie trzeba się przygotowywać, a ich wyniki pacjent dostanie od razu i będzie mógł na miejscu omówić ze specjalistą.

Autobus stanie w poniedziałek przed bestwińską Apteką Świat Zdrowia przy ul. Szkolnej 4 w godzinach od 9.00 do 16.00. Zapisy na bezpłatne badania przyjmowane są w aptece.

Osteoporoza to systematyczne pogarszanie jakości tkanki kostnej, która staje się bardziej porowata, krucha, a przez to podatna na złamania. W Polsce na chorobę tę cierpi kilka milionów ludzi, a według niektórych szacunków może ona dotyczyć nawet 30% osób w wieku powyżej 50 roku życia. Osteoporoza może przez długi czas przebiegać bezobjawowo, tymczasem wczesne rozpoznanie pozwala spowolnić lub nawet zahamować jej rozwój. Służą temu badania densytometryczne kości, czyli ocena gęstości tkanki kostnej. Badania takie będzie można wykonać bezpłatnie w osteobusie.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.