czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 marca 2011
  • wyświetleń: 4260

To mógł zrobić twój pies

Pierwsze ciepłe dni "odsłoniły" w naszym mieście psie kupy, na które można się natknąć niemal wszędzie tam, gdzie tylko znajduje się kawałek miejsce do spacerów z czworonogiem. Jest to duży problem i dotyczy niezdyscyplinowanych posiadaczy psów.

psie odchody pies
Jeśli właściciele nie zmienią chorych nawyków wciąż będziemy narażeni na psie nieczystości. · fot. wak


Jak wynika z rozmów ze strażnikami miejskimi mieszkańcy Czechowic-Dziedzic są coraz bardziej zdyscyplinowani i sprzątają odchody po swoich psach. Szczególnie w parkach, gdzie są place zabaw. Rodzice małych dzieci są bezwzględni i zaraz zwracają uwagę właścicielowi, gdzie "załatwia" się jego pupilek - mówi jeden ze strażników. Nie ukrywają, że wciąż jest wielu mieszkańców, którzy podchodzą do problemu z ignorancją.

A tu chodzi nie tylko o estetyką, ale o zdrowie. Wysychające kupy pylą salmonellą, jajami tasiemca, które hodują w swoich psach lekceważący regularne odrobaczanie właściciele. Wysychające na wiosennym słońcu kupy mogą nas również narazić na toksokarozę - zespół larwy wędrującej trzewnej. Ich jajami najczęściej zarażają się dzieci bawiące się na trawnikach i placach zabaw. Kilka lat temu w mieście pojawiły się specjalne kosze, gdzie można było wyrzucać psie odchody. Obecnie większość z nich jest zdewastowana. Dlatego właściciele powinni zaopatrzyć się w specjalny psi pakiety i sprzątać nieczystości po swoim pupilku.

Gdyby przy każdej psiej kupie zostawić tabliczkę z napisem : To mógł zrobić twój pies to - to w wielu miejscach nie można byłoby przejść. Tak jak na przykład w miejscu, gdzie zrobiliśmy zdjęcie, czyli na deptaku przy skrzyżowaniu ulic: Niepodległości i Mickiewicza. Psich kup jest tam do zatrzęsienia.

wak / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.