czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 marca 2011
  • wyświetleń: 1252

Konkurs na Śląską Rzecz

Rusza kolejna edycja konkursu "Śląska Rzecz" organizowanego przez Zamek Cieszyński pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Celem projektu jest wyróżnienie najlepszych wdrożeń wzornictwa przemysłowego i grafiki użytkowej z naszego regionu. Być może wystartuje w nim firma z Czechowic-Dziedzic.

Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości,Cieszyn


"Śląska Rzecz" to jedyne tego typu regionalne przedsięwzięcie w Polsce, służące promocji regionu i wyróżniające wyjątkowe pod względem wzornictwa projekty wdrożone do produkcji przez firmy z naszego regionu. Konkurs promuje innowacyjność firm i organizacji z województwa śląskiego, zarówno w kraju, jak i za granicą. Wspiera także budowę wizerunku regionu jako obszaru nastawionego na innowacyjność.

Do udziału w konkursie zapraszani są projektanci, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, samorządy i instytucje kultury z terenu województwa, których produkty i projekty graficzne zostały wdrożone w 2010 roku. "Zapraszamy wszystkich, którzy dzięki podjęciu współpracy z projektantem kreują nową jakość śląskich wyrobów" - mówią organizatorzy.

"Śląska Rzecz" z każdą kolejną edycją zyskuje sobie coraz większą rangę i prestiż. Coraz więcej laureatów konkursu odnosi sukcesy na polskim rynku, notuje wzrost sprzedaży oferowanych produktów, czy zwiększenie rozpoznawalności marki.

Do tej pory do konkursu swoje produkty zgłaszały firmy o bardzo różnych profilach działalności - byli to zarówno producenci np. mebli, wózków dziecięcych, lamp, sprzętu sportowego, czy żywności, jak i projektanci książek, wydawnictw, stron www. Laureatami "Śląskiej Rzeczy" byli m.in.: Moho Design, Famed S.A., Skoff Sp. z o.o., GTL S.A., Pracownia Sprzętu Alpinistycznego Małachowski, Zakład Inżynierii Ruchu, Hi-Mountain, Ars Cameralis Silesiae Superioris, Galeria Kronika.

Projekty laureatów prezentowane są na wystawach w Cieszynie, w Katowicach i na Festiwalu Designu w Łodzi. Dwujęzyczne katalogi z wystawy trafiają do ambasad polskich za granicą, a laureaci pojawiają się mediach, zyskując w ten sposób dostęp do szerokiego grona ewentualnych odbiorców.

Tegorocznych zwycięzców poznamy 3 czerwca podczas uroczystej gali w Cieszynie. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 kwietnia.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu "Design Silesia" prowadzonego przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, Zamek Cieszyn oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Więcej informacji i regulamin konkursu "Śląska Rzecz 2010" dostępne są na stronie internetowej projektu slaskarzecz.pl.

aka / czecho.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.