czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 marca 2011
  • wyświetleń: 3395

Włamali się po złom

Czechowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do opuszczonego budynku przy ul. Prusa. Sprawcy zamierzali skraść wyroby metalowe, a później sprzedać je w punkcie skupu złomu. Za włamanie i próbę kradzieży cudzego mienia grozi im teraz do 10 lat więzienia.

Zatrzymani mężczyźni - 42-letni czechowiczanin i jego 36-letni kolega przedostali się do środka po wybiciu szyby w oknie. Kiedy na dobre plądrowali pomieszczenia w budynku, zauważyli ich funkcjonariusze. Zatrzymali rabusiów i zakuli i ich w kajdanki. Sprawcy przygotowali do wyniesienia metalowe przedmioty, które zamierzali spieniężyć w punkcie skupu złomu.

Obaj byli już karani za podobne czyny. Starszy z nich spędził w więzieniu ostatnie cztery lata. Na wolność wyszedł w listopadzie zeszłego roku. Zatrzymani byli pijani - badanie alkomatem wykazało, że mieli we krwi od 2 do prawie 3 promili alkoholu. O ich dalszym losie rozstrzygnie prokuratura i sąd.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.