Wybory samorządowe 2024

  • 27 marca 2024
  • 8 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 12342

Ilu radnych wybieraliśmy do Rady Miejskiej, a ilu do Rady Powiatu? Mini przewodnik

W niedzielę 7 kwietnia odbyły się tegoroczne wybory samorządowe. W głosowaniu wybieraliśmy naszych przedstawicieli do czechowickiej Rady Miejskiej, Rady Powiatu Bielskiego, Sejmiku Województwa Śląskiego, a także burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Wybory parlamentarne i referendum - 15.10.2023
Wybory parlamentarne i referendum - 15.10.2023 · fot. mp / czecho.pl


W wyborach do Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach wzięło udział w sumie 131 kandydatów - 56 kobiet i 75 mężczyzn, spośród których zostało wybranych 21 radnych. Listy wyborcze zarejestrowało 5 komitetów.

W okręgu numer 1, który obejmuje osiedla Renardowice, Barbara, Północ i Dziedzice, mieszkańcy wybierali 7 radnych. W okręgu numer 2, do którego należą osiedla Centrum, Lesisko, Tomaszówka, i Południe, czechowiczanie mogli wybrać 8 radnych. Z kolei w okręgu numer 3 - to osiedle Czechowice Górne oraz sołectwa Bronów, Ligota oraz Zabrzeg - wybieraliśmy 6 członków Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

W wyborach do Rady Powiatu Bielskiego - w tym głosowaniu nasza gmina to okręg numer 2 - wystawiono w sumie 47 kandydatów z 5 komitetów. Spośród nich wybieraliśmy 8 reprezentantów w samorządzie powiatowym.

W niedzielę 7 kwietnia wybieraliśmy również naszych reprezentantów w Sejmiku Województwa Śląskiego. Nasza gmina to okręg numer 1, która obejmuje też miasto Bielsko-Biała oraz powiaty cieszyński i żywiecki. Dla naszego okręgu przewidziano 7 mandatów.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.