Wybory samorządowe 2024

  • 8 kwietnia 2024
  • 9 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 16349

Kto nie otrzymał mandatu? Radni poprzedniej kadencji, którzy nie zasiądą w Radzie Miejskiej

Na liście osób, które nie otrzymały mandatu w Radzie Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, nie brakuje kilku znanych nazwisk.

Rada Miejska, sesja, RM, ilustracyjne
Kto nie otrzymał mandatu? Radni poprzedniej kadencji, którzy nie zasiądą w Radzie Miejskiej · fot. UM Czechowice-Dziedzice


W sumie sześciu radnych poprzedniej kadencji nie zasiądzie w nowym "pięcioleciu" Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Wśród nich są Bartłomiej Fajfer oraz Wojciech Leśny, którzy kandydowali do Rady Powiatu Bielskiego, a także Edward Buczek, który zrezygnował z udziału w tegorocznych wyborach samorządowych.

Do Rady Miejskiej kadencji 2024-2029 nie dostali się radni Leszek Czopek, Mariusz Sekta oraz Kazimierz Urbański, którzy otrzymali odpowiednio 136 (2,70%), 64 (1,27%) i 211 głosów (3,98%).

Miejsca wyżej wymienionych radnych zajmą nowe nazwiska: Mariusz Kumor, Urszula Szostak, Barbara Adamska, Dariusz Czapiga, Grzegorz Babij oraz Łukasz Siekliński.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.