Edukacja

• 7 maja 2018
  • wyświetleń: 2608

Sukces nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie

W niedzielę, 22 kwietnia w Warszawie odbył się jeden z największych maratonów w Polsce - ORLEN Warsaw Marathon. Wzięło w nim udział 20 tysięcy miłośników biegania z całego świata.

Sukces nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligoc
Sukces nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie · fot. Małgorzata Mola, Tomasz Janusz

Przy okazji tego biegu miały również miejsce Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn. Dlatego też na starcie nie mogło zabraknąć p. Tomasza Janusza - zawodnika AZS AWF Katowice, a na co dzień wychowawcy świetlicy i nauczyciela gimnastyki korekcyjnej w Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie.

Stolica okazała się dla p. Tomasza bardzo szczęśliwa, gdyż w gronie najlepszych biegaczy w Polsce uplasował się na wysokim VI miejscu w klasyfikacji Mistrzostw Polski, kończąc bieg w bardzo trudnych warunkach z czasem 2:28:50!

Jak sam mówił: "Był to bardzo trudny bieg, jednak przygotowywałem się do niego bardzo długo i starałem się zadbać o każdy szczegół! Dlatego też widząc na mecie rezultat, jaki uzyskałem, po prostu popłakałem się ze szczęścia!"

Spośród wszystkich uczestników maratonu p. Tomasz zajął bardzo wysokie, XIV miejsce. Gratulujemy sukcesu!