Edukacja

  • 7 października 2020
  • wyświetleń: 7765

[FOTO] Sukces uczniów SP6 na ogólnopolskim konkursie

29 września w Poznaniu odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu "Cześć Europo!", popularyzującego wiedzę o Europie i Unii Europejskiej.

Sukces uczniów SP6 na ogólnopolskim konkursie · fot. Szkoła Podstawowa nr 6


Rozstrzygnięcie II edycji konkursu, który trwał od lutego do maja 2020, ze względu na pandemię przełożono na obecny rok szkolny. W ten sposób drużyna konkursowa SP6 Malwina Lazar, Martyna Szpara i Filip Szpara z klasy 8c , obecnie już absolwenci, miała okazję ponownie odwiedzić mury swojej szkoły, aby wspólnie wziąć udział w transmisji online podsumowującej konkurs.

Projekt SP6 - filmowa relacja z działań europejskich zakwalifikowany został do grona 7 najciekawszych projektów spośród 165 szkół. Uczniowie reprezentujący szkołę uzyskali tytuł Finalisty II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Cześć Europo!".

Sukces uczniów SP6 na ogólnopolskim konkursie
Sukces uczniów SP6 na ogólnopolskim konkursie · fot. Szkoła Podstawowa nr 6


Montaż filmu możliwy był dzięki wspaniałej pracy Kacpra Zemanek z klasy 8a, który dbał o oprawę fotograficzną i dokumentację filmową wszystkich przeprowadzonych działań do których m.in. należały : warsztaty geograficzne w Przedszkolu " U Ignasia" stoisko europejskie na Dzień Otwarty SP6, oksfordzka debata klimatyczna z honorowym gościem, przedstawicielką Polskiego Klubu Ekologicznego, p. Zuzanną Borowską, lekcja w Punkcie Informacji Europejskiej w Katowicach, warsztaty dla uczniów kl. 7 i 8 "Europejska Strefa Komfortu".Międzynarodowym akcentem działań konkursowych był projekt eTwinning ze szkołą w Codroipo we Włoszech pt. " Zamknięci ale połączeni" nawiązujący do doświadczeń uczniów podczas pandemii koronawirusa. Drużyna konkursowa wykorzystywała w szerokim zakresie technologie informacyjno-komunikacyjne: skype, platformy edukacyjne, padlet. Przeszkody i trudności związane z pandemią nie pozwoliły na zrealizowanie niektórych pomysłów, jednak nie umniejszyło to korzyści płynących z interaktywnych i nieformalnych sposobów promowania wiedzy o Europie i uczenia się o UE. Widoczne to jest nie tylko w postaci zdobytej wiedzy, ale również pełnych energii przeżyć i doświadczeń, jakich dostarczył czas trwania konkursu.

Ewa Dobija

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.