Edukacja

  • 13 listopada 2023
  • wyświetleń: 2407

Bohaterowie z książek opanowali podstawówkę w Ligocie

25 października w Szkole Podstawowej nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie obchodzono Dzień Postaci Baśniowej i Literackiej. Tego dnia większość uczniów przyszła przebrana za wybranego bohatera książkowego. Korytarze opanowały Czerwone Kapturki, królewny, królowie, rycerze, wiedźmy, czarodzieje i wiele innych postaci znanych z literatury dla dzieci i młodzieży.

Bohaterowie z książek opanowali podstawówkę w Ligocie
Bohaterowie z książek opanowali podstawówkę w Ligocie · fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie


O godzinie 10.45 uczniowie wszystkich klas zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie odbył się baśniowy pokaz mody prowadzony przez nauczyciela bibliotekarza Małgorzatę Molę. Przebrani uczniowie z poszczególnych zespołów klasowych zaprezentowali się przed komisją konkursową oraz publicznością, zbierając gromkie brawa. Na koniec wszyscy bohaterowie otrzymali słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców oraz ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

Po burzliwych obradach, które trwały jeszcze długo po zakończeniu imprezy, komisja w składzie: dyrektor Adrianna Czylok, pedagog Monika Fuchs oraz wychowawca świetlicy Patrycja Gibas, wyłoniła zwycięzców konkursu na najlepiej przebranego ucznia i klasę. Podczas oceniania panie brały pod uwagę przede wszystkim zgodność z wymogami konkursu (przebranie się za postać z książki) oraz pomysłowość i samodzielność wykonania stroju, a także liczbę przebranych osób w każdej klasie.

LaureaciWśród klas młodszych
  • grupowo - klasa 1a,
  • indywidualnie: Jagoda Mikołajczyk, Kalina Skrężyna i Nikodem Ohnesorge (z klasy 1a), Marlena Pindel (z klasy 3a), Milena Orawiec i Zuzanna Budny (z klasy 2) oraz Kornel Wrzoł (z klasy 3b).


Wśród klas starszych

  • grupowo - klasa 5a,
  • indywidualnie: Gloria Bieniek, Jakub Suchoński i Michał Zmełty (z klasy 5a), Małgorzata Brańka (z klasy 4), Michalina Bednarczyk i Eliza Szwed (z klasy 6b) oraz Nina Koprzywa (z klasy 5b).


Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do rozwijania wyobraźni poprzez czytanie książek. Pamiętajmy, że ''Kto czyta książki, żyje podwójnie'' (Umberto Eco), a ''Książki to są nasi najlepsi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele'' (Jan Rak).

Małgorzata Mola / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.