Gorące tematy

  • 15 grudnia 2015
  • 16 grudnia 2015
  • wyświetleń: 9461

Protest Rady Miejskiej ws. Silesii

Komisja Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach wystąpi z inicjatywą uchwałodawczą w sprawie protestu dotyczącego planowanych zmian organizacji pracy szkół prowadzonych przez powiat bielski. Chodzi o pomysł przeniesienia ZS "Silesia" do budynku ZSTiL w Czechowicach-Dziedzicach.

akicja ogiegło
Wystąpienie radnej Alicji Ogiegło na sesji Rady Powiatu · fot. czecho.pl


Na ostatnim posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury i Sportu przewodnicząca Alicja Ogiegło zaproponowała wystąpienie z inicjatywą uchwałodawczą w sprawie protestu dotyczącego planowanych zmian w organizacji pracy szkół prowadzonych przez powiat bielski w roku szkolnym 2016/2017. Wniosek radnej został przyjęty jednogłośnie przez członków komisji.

W projekcie uchwały, który zostanie poddany pod głosowanie na grudniowej sesji Rady Miejskiej, czytamy, że radni "stanowczo" sprzeciwiają się przeniesieniu Zespołu Szkół "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach do budynku Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach. Sprzeciw dotyczy także planów przeniesienia Zespołu Szkół nr 4 w do budynku Zespołu Szkół "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach.

- Uważa się za zasadne wybudowanie przez Powiat Bielski nowej siedziby Zespołu Szkół Nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach dostosowanej dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Wyraża się wolę przekazania Powiatowi Bielskiemu odpowiedniej działki pod budowę nowej siedziby Zespołu Szkół Nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach oraz współfinansowanie jej budowy - brzmi dalsza treść uchwały.

Sesja Rady Miejskiej odbędzie się w czwartek 17 grudnia.

ab / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj