Wiadomości

  • 7 lipca 2021
  • wyświetleń: 11212

Znamy wyniki matur w czechowickich szkołach średnich

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie opublikowała dane na temat zdawalności matur w szkołach średnich z województwa śląskiego, w tym z Czechowic-Dziedzic.

Matura w ZSTiL
Matura w ZSTiL · fot. Powiat Bielski


Według danych OKE, w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie do matury przystąpiło 79 osób, z czego świadectwo dojrzałości otrzymało 67 absolwentów szkoły. Zdawalność wyniosła 85%.

W czechowickim Technikum nr 1 do egzaminu dojrzałości przystąpiło 76 absolwentów szkoły, z czego maturę zdało 48 osób. Zdawalność w tej szkole wyniosła 63%.

W Technikum nr 2 do matury przystąpiło 47 osób, a świadectwo dojrzałości otrzymało 18 absolwentów szkoły. Tutaj zdawalność wyniosła 38%.

Warto dodać, że absolwenci szkół średnich, którzy nie zdali egzaminu dojrzałości w pierwszym, majowym terminie, czeka matura poprawkowa w sierpniu. Co ważne, do egzaminu poprawkowego nie mogą przystąpić osoby, których egzamin z przedmiotu obowiązkowego został unieważniony.

mp / czecho.pl

źródło: OKE

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj