Rozrywka

  • 14 kwietnia 2014
  • 26 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 4342

Kameralny koncert i warsztaty w K6

Materiał partnera:

W sobotę 26 kwietnia w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się kameralny koncert Krzysztofa Ścierańskiego. Poprzedzą go warsztaty gitarowe.

K6 - Przestrzeń Kreatywna Kotulińskiego 6


K6 - Przestrzeń Kreatywna Kotulińskiego 6
Termin: sobota 26.04.2014, godz. 19.00
Miejsce: K6 (Przestrzeń Kreatywna Kotulińskiego 6)
Cz-Dz/ ul. Kotulińskiego 6/ 502-619-454

Zaproszenia w cenie 40 zł/ os. do nabycia w sekretariacie Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie (Cz-Dz, ul. Konopnickiej 9)

Warsztaty gitarowe w LO odbędą się w sobotę 26.04 w godz. 12.00 - 14.00. Ilość miejsc ograniczona!

Serdecznie zapraszamy!

---

"Nasze Liceum" to Stowarzyszenie, które powstało pod koniec 2013 roku z inicjatywy osób identyfikujących się z Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach.

Jego główne założenia to:
- aktywizacja środowiska skupionego wokół LO Czechowice
- tworzenie więzi pomiędzy absolwentami, pracownikami, sympatykami i uczniami liceum poprzez wspólną organizację wydarzeń kulturalnych
- działalność poszerzająca bieżącą ofertę szkoły
- wspieranie uzdolnionej młodzieży z naszego terenu
- wpływanie na kierunki rozwoju szkoły
- pomoc w budowie i promowaniu dobrej marki liceum.

Zależy nam przede wszystkim na dotarciu do młodych, zdolnych mieszkańców Czechowic - Dziedzic i okolic. Poprzez działania Stowarzyszenia i interesujących ludzi z nim związanych oraz klimat ciekawych i ambitnych wydarzeń chcemy pokazać i przekonać młodzież, że warto uczyć się w naszym LO.

Pierwszym wydarzeniem organizowanym przez Stowarzyszenie "Nasze Liceum" wspólnie z "Przestrzenią Kreatywną Kotulińskiego 6" będzie koncert Krzysztofa Ścierańskiego. Chcemy w ten sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom tych osób, które preferują nieco inne niż komercyjne formy spędzania wolnego czasu.

Miejsce koncertu nie jest przypadkowe. K6, czyli Przestrzeń Kreatywna Kotulińskiego 6 to jeden z nielicznych ocalonych przed całkowitą ruiną zabytków na terenie Czechowic-Dziedzic. Nowi właściciele - w "połowie" absolwenci naszego liceum ;) - włożyli sporo serca i determinacji, by przywrócić na nowo do życia ten niezwykły, ponad 300 letni budynek. Swoją pasją i wrażliwością uczynili z niego prawdziwą perełkę pośród obiektów w naszym mieście. Niezwykła atmosfera i klimat tego miejsca sprzyjają organizacji nie tylko imprez biznesowych ale również kameralnych koncertów, wystaw, spotkań i nietypowych wydarzeń.
Miło nam, iż zaczynamy cykl naszych wydarzeń kulturalnych koncertem jednego z najlepszych polskich basistów jazzowych.
Koncert poprzedzą otwarte warsztaty gitarowe w LO (info - sekretariat szkoły).

Krzysztof Ścierański to założyciel legendarnej grupy "Laboratorium". Grał w zespole " Air Condition" Zbigniewa Namysłowskiego oraz "String Connection" Krzesimira Dębskiego. Współpracował z Markiem Grechutą, Grzegorzem Ciechowskim, Ewą Bem, Johnem Porterem, Tomaszem Stańko i wieloma innymi znanymi postaciami polskiej sceny muzycznej.

Najnowsza płyta Krzysztofa Ścierańskiego - "Night Lakes" - wydana na początku 2014 roku, to płyta stricte solowa, autorska i jak mówi sam artysta spełnienie jego młodzieńczych marzeń.

Stowarzyszenie Nasze Liceum i kameralny koncert Krzysztofa Ścierańskiego 26.04 w K6


K6 - Przestrzeń Kreatywna Kotulińskiego 6

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Kotulińskiego 6

kom. 502 619 454Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "K6 - Kotulińskiego 6" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

K6 - Kotulińskiego 6

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "K6 - Kotulińskiego 6" podaj